Шаблон:Инфокутија спортска лига

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Инфокутија спортска лига
Моментална сезона или натпреварување [[{{{момсезона}}}]]
[[Слика:{{{лого}}}|150px]]
Спорт [[{{{спорт}}}]]
Основана {{{основана}}}
Комесар {{{комесар}}}
Причина за слава {{{слава}}}
Мото {{{мото}}}
Воведна сезона [[{{{инаугурација}}} во спортот|{{{инаугурација}}}]]
Бр. на екипи {{{тимови}}}
Испаѓање во {{{испаѓање}}}
Унапредување во {{{унапредување}}}
Единечни {{{сингл}}}
Држава/и {{{држава}}}
Континент {{{континент}}}
Укината [[{{{укината}}} во спортот|{{{укината}}}]]
Актуелен шампион {{{шампион}}}
Најмногу титули {{{најмногу_титули}}}
ТВ партнер(и) {{{ТВ}}}
Мреж. место {{{сајт}}}
Поврзани натпреварувања {{{поврзани}}}
Основач {{{основач}}}
{{Инфокутија спортска лига
| наслов         =
| момсезона       =
| лого          =
| пиксели        =
| титл          =
| спорт         =
| основана        =
| слава         =
| мото          =
| инаугурација      =
| тимови         =
| држава         =
| шампион        =
| најмногу_титули  =
| укината        =
| сајт          =
| сингл         =
| комесар        =
| ТВ           =
| поврзани        =
| основач        =
}}