Шаблон:Инфокутија за порно актерка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Инфокутија за порно актерка
Основни информации
Физички информации
Други
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Инфокутијата може да се додаде со вметнување на шаблонот прикажан подолу во статијата, најчесто на врвот на статијата над воведниот дел. Сите параметри се опционални; сите неискористени параметри треба да се остават празни или изостават. Истите нема да бидат прикажани

{{Инфокутија за порно актерка
| име        = 
| слика       = 
| дата на раѓање   = 
| место на раѓање  = 
| родено име     = 
| дата на смрт    = 
| сопруг       = 
| националност    = 
| мерки       = 
| висина       = 
| тежина       = 
| боја на очи    = 
| боја на коса    = 
| боја на кожа    = 
| природни гради   = 
| етнически произход = 
| ориентација    = 
| период на активност=
| псевдоними     = 
| филмови      =
| жанрови      = 
| вебстраница    = 
| iafd        = 
| imdb        = 
| afdb        = 
}}


Параметри:

 • име - може да се пропушти, ако тоа не се разликува од името на статијата
 • слика - се внесува само името на сликата

Пример[уреди извор]

Тори Блек
Tori Black AVN 2010.jpg
Основни информации
Родена август 26 1988 (1988-08-26) (30 г.)
Место на раѓање Сиетл, Вашингтон, САД
Родено име Мишел Чепмен
Националност Американка
Физички информации
Висина 175 цм
Тежина 64 кг
Боја на очите кафеави
Боја на косата кафеава
Природни гради да
Други
Ориентација Бисексуалност
Период на активност 2007-
Број на филмови 304
IMDb IAFD AFDB
{{Инфокутија за порно актерка
| име        = Тори Блек
| слика       = Tori Black AVN 2010.jpg
| дата на раѓање   = {{birth date and age|1988|8|26}}
| место на раѓање  = [[Сиетл]], [[Вашингтон_(сојузна_држава)|Вашингтон]], [[САД]]
| родено име     = Мишел Чепмен
| дата на смрт    = 
| сопруг       = 
| националност    = [[Американци|Американка]]
| мерки       = 
| висина       = 175 цм
| тежина       = 64 кг
| боја на очи    = кафеави
| боја на коса    = кафеава
| боја на кожа    = 
| природни гради   = да
| етнически произход = 
| ориентација    = [[Бисексуалност]]
| период на активност= 2007-
| псевдоними     = 
| филмови      = 304
| жанрови      = 
| вебстраница    = http://www.toriblack.com/
| iafd        = ToriBlack_07
| imdb        = 2789448
| afdb        = 33108
}}