Шаблон:Инфокутија за планински врв

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{Име}}}
Висина {{{Висина}}}
Местоположба {{{Локација}}}

Користење[уреди извор]

{{Инфокутија за планински врв
| Име = 
| Слика = 
| Објаснување за сликата = 
| Висина = 
| Локација = 
| Верига = 
| Важност = 
| Координати = 
| Топографска карта = 
| Тип = 
| Старост = 
| Последна ерупција = 
| Прво освојување =
| Без боци со кислород =
| Соло освојување = 
| Најлесна патeка = 
| Значење = 
}}