Шаблон:Инфокутија за боксер/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Начин на употреба[уреди извор]

{{Инфокутија за боксер
|name    = 
|image    = 
|imagesize  = 
|realname  = 
|nickname  = 
|weight   = 
|height   = 
|reach    = 
|nationality = 
|birth_date = 
|birth_place = 
|death_date = 
|death_place = 
|style    = 
|total    = 
|wins    = 
|losses   = 
|draws    = 
|no contests = 
|KO     = 
}}

Цел[уреди извор]

Инфокутијата за боксер ги дава најважните информации кои се потребни да се знаат за еден боксер. Истата е наменета за сите активни, пензионирани и мртви боксери.

Параметри[уреди извор]

Неопходни
 • name — Име
 • realname — Целосно, вистинско име
 • weight — Категорија во која се бори боксерот (ако е повлечен или мртов - онаа во која бил најпознат)
 • nationality — Националност
 • birth_date — Дата на раѓање
 • birth_place — Место на раѓање
 • style — Стил (на боксување)
 • total — Вкупен број на борби
 • wins — Вкупен број на победи
 • losses — Вкупен број на порази
 • draws — Вкупен број на нерешени
 • no contests — Вкупен број на незавршени
 • KO — Вкупен број на нокаути
Опционални
 • image — Слика
 • imagesize — Големина на слика, во пиксели
 • nicknameНајзабележителен прекар
 • height — Висина
 • reach — Дофат на раце
 • death_date — Дата на умирање
 • death_place — Место на умирање