Шаблон:Инфокутија Шахист/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пример за користење[уреди извор]

{{Инфокутија Шахист
|име = Александар Морозевич
|слика = [[Податотека::Alexander_Morozevich_grandmaster.jpg|220п]]
|опис =
|цело име = Александар Сергеевич Морозевич
|земја = {{РУС}}
|роден(а)-датум =  [[18 јули]] [[1977]]
|роден(а)-место = [[Москва]], Русија
|починал(а)-датум =
|починал(а)-место =
|титула = Велемајстор
|светски првак =
|рејтинг = 2762
|врв-рејтинг = 2762 (април 2007)
}}


Александар Морозевич
Alexander Morozevich grandmaster.jpg
Целосно име Александар Сергеевич Морозевич
Земја  Русија
Роден 18 јули, 1977
Москва, Русија
Починал Москва, Русија
Титула Велемајстор
ФИДЕ-рејтинг 2762
Најв. рејтинг 2762 (април 2007)

Празен шаблон[уреди извор]

{{Инфокутија Шахист
|име = 
|слика = 
|опис =
|цело име = 
|земја = 
|роден(а)-датум = 
|роден(а)-место = 
|починал(а)-датум =
|починал(а)-место =
|титула = 
|светски првак =
|рејтинг = 
|врв-рејтинг = 
}}