Шаблон:Инфокутија Стандард на W3C

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Инфокутија Стандард на W3C
Тековен статус {{{status}}}
Започнат {{{year_started}}}
Уредници {{{editors}}}
Основни стандарди {{{base_standards}}}
Сродни стандарди {{{related_standards}}}
Домен {{{domain}}}
Кратенка {{{abbreviation}}}
Мреж. место {{{website}}}