Шаблон:Инфокутија Снукерски турнир/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија Снукерски турнир
|tournament_name = 
|image = 
|venue = 
|location = 
|country = 
|establishment = 
|organisation = 
|format = 
|prizefund = 
|Recent edition =
|Current Champion = 
|final year= 
|Final Champion = 
}}