Шаблон:Инфокутија Симптом

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Овој шаблон создава инфокутија за статиите за медицински знаци и симптоми и дава врски до други страници кои даваат дополнителни информации. Препорачано е да го користите кодот од статијата за соодветниот знак/симптом на англиската Википедија за најлесна употреба.

Примери:

Инфокутија Симптом
МКБ-10 МКБ10ГрупаГлавна.споредна
МКБ-9 xxx
{{Инфокутија Симптом
| Name      = {{СТРАНИЦА}} 
| Background   = 
| Image     = 
| Caption    = 
| ICD10     = {{МКБ10|МКБ10Група|Главна|споредна|КодНаВрската|СпореднаВрска}} 
| ICD9      = {{МКБ9|xxx}} 
| ICDO      = 
| OMIM      = 
| DiseasesDB   = 
| MedlinePlus  = 
| eMedicineSubj = 
| eMedicineTopic = 
| MeshID     = 
}}

Поврзано[уреди извор]