Шаблон:Инфокутија Регион во Франција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Празен шаблон[уреди извор]

{{Регион во Франција
|name      = 
|native_name  = 
|reg_logo    = 
|logo_size   = 
|map      = 
|flag      = 
|flag_link   = 
|capital    = 
|largest_city  = 
|area      = 
|area_source  = 
|population   = 
|pop_ref    = 
|pop_date    = 
|pop_rank    = 
|GDP      = 
|GDP_year    = 
|GDP_ref    = 
|GDP_per_capita = 
|GDP_cap_year  = 
|GDP_cap_ref  = 
|website    = 
|leader_title  = 
|leader     = 
|leader_party  = 
|ruling_party1 = 
|ruling_party2 = 
|ruling_party3 = 
|ruling_party4 = 
|ruling_party5 = 
|ruling_party6 = 
|departments  = 
|dept1     = 
|dept2     = 
|dept3     = 
|dept4     = 
|dept5     = 
|dept6     = 
|dept7     = 
|dept8     = 
|dept9     = 
|NUTS      = 
|iso region   = 
}}

Микроформат[уреди извор]

HTML-ознаките што ја дава предлошкава вклучуваат hCard-микроформат, со чија помош сметачот го расчленува името на местото и неговата местоположба, или автоматски за заведување на статии во Википедија, или преку рачно управувана прелистувачка алатка, со цел (на пример) да додаде наслов во адресар. Повеќе информации за употребата на микроформати на Википедија ќе добиете на проектот за микроформати.

Ако местото или складиштет има „established“, „founded“, „opened“ или слична година својствна на денот, користете {{Start date}} (освен ако е пред 1583 г.); ако има URL-адреса, користете {{URL}}..

hCard користат HTML-класи, меѓу кои и:

 • adr
 • category
 • county-name
 • extended-address
 • fn
 • label
 • locality
 • nickname
 • note
 • org
 • street-address
 • vcard

Ве замолуваме да не ги преименувате или отстранувате овие класи; ниту пак да ги уривате згнездените елементи кои ги користат.