Шаблон:Инфокутија Писател

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

За да го искористите овој шаблон, копирајте го кодот подолу и залепете го во статијата каде што е неопходен истиот.

{{Инфокутија Писател
| name     =
| native_name = 
| native_name_lang =
| image    = 
| imagesize  = 
| alt     = 
| caption   = 
| pseudonym  = 
| birth_name  = 
| birth_date  = 
| birth_place  = 
| death_date  = 
| death_place  = 
| occupation  = 
| nationality = 
| ethnicity  = 
| citizenship = 
| education  = 
| alma_mater  = 
| period    = 
| genre    = 
| subject   = 
| movement   = 
| notableworks = 
| spouse    = 
| partner   = 
| children   = 
| relatives  = 
| influences  = 
| influenced  = 
| awards    = 
| signature  = 
| website   = 
| portaldisp  = 
}}

Поврзано[уреди извор]