Шаблон:Инфокутија Пештера

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Овој шаблон служи за инфокутии во статии за пештери.

Употреба[уреди извор]

Минетонка
Minnetonka Cave.JPG
Пештерата Минетонка
Местоположба на Минетонка<div style="position: absolute; z-index: 2; top: Грешка во изразот: Неочекуван оператор *%; left: Грешка во изразот: Неочекуван оператор *%; height: 0; width: 0; margin: 0; padding: 0;">
Местоположба на Минетонка
Место округ Беар Лејк, Ајдахо, САД
Координати 42°05′14″ СГШ 111°31′07″ ЗГД / 
Откриена 1907
Геологија карстна дупка, мисисипиумски варовник
Влезови 1
Пристап со водич, во сезона

Ова се најзастапените параметри.

{{Инфокутија Пештера
| name = 
| other_name = 
| photo = 
| photo_width = 
| photo_caption = 
| map = 
| map_width = 
| map_caption = 
| map_alt = 
| location = 
| coords = 
| coords_ref = 
| land_registry_number =
| grid_ref_UK = 
| grid_ref_Ireland = 
| grid_ref = 
| depth = 
| length = 
| height_variation =
| elevation = 
| discovery = 
| geology = 
| entrance_count = 
| entrance_list = 
| difficulty = 
| hazards = 
| access = 
| show_cave = 
| show_cave_length = 
| lighting = 
| visitors = 
| features = 
| survey = 
| survey_format = 
| website = 
}}