Шаблон:Инфокутија Меѓународен фудбалски натпревар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Инфокутија Меѓународен фудбалски натпревар
{{{име_на_турнирот}}}
[[Слика:{{{лого}}}|200px|Инфокутија Меѓународен фудбалски натпревар]]
Општо за првенството
Домаќин(и) {{{земја}}}
      градови {{{градови}}}
      стадиони {{{стадиони}}}
Период на оддржување {{{период}}}
Број на учесници {{{учесници}}}
Распределба на медалите
Gold medal.svg Шампион {{{шампион}}}
Silver medal.svg Второ место {{{2 место}}}
Bronze medal.svg Трето место {{{3 место}}}
Четврто место {{{4 место}}}
Статистички податоци за првенството
Посетеност 0  (0 по натпревар)
Одиграно натпревари {{{натпревари}}}
Дадено голови {{{голови}}}  (0 по натпревар)
Најдобар стрелец {{{стрелец}}} ({{{бголов}}} гола)
Најдобар играч {{{најдобар}}}
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија Меѓународен фудбалски натпревар
| име_на_турнирот = <!-- оригинално име на турнирот (прифатено од УЕФА и(ли) ФИФА) -->
| лого = <!-- официјално лого на натпреварот -->
| земја = <!-- земја домаќин на натпреварот; ако се повеќе, секоја да се напише во посебен ред --> 
| градови = <!-- број на градови во кои се играат натпреварите; доколку се помалку од пет, може и да се набројат --> 
| стадиони = <!-- број на стадиони на кои се играат натпреварите; доколку се помалку од пет, може и да се набројат -->
| период = <!-- време на оддржување на шампионатот -->
| учесници = <!-- број на учесници -->
| шампион = <!-- да се стави и слика од знамето на шампионот -->
| 2 место = <!-- да се стави и слика од знамето на второпласираниот -->
| 3 место = <!-- да се стави и слика од знамето на третопласираниот -->
| 4 место = <!-- да се стави и слика од знамето на четвртото место; ако нема одиграно натпревар за трето место, двете репрезентации да се напишат како носители на бронзен медал --> 
| публика = <!-- вкупен број на гледачи -->
| натпревари = <!-- вкупен број на одиграни натпревари -->
| голови = <!-- вкупен број на дадени голови -->
| стрелец = <!-- име на најдобриот стрелец со знаме од земјата од која доаѓа -->
| бголов = <!-- број на дадени голови од најдобриот стрелец -->
| најдобар = <!-- најдобар играч на првенството -->
}}

Поврзано[уреди извор]