Шаблон:Инфокутија Мечувалец

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{name}}}
[[File:{{{image}}}|frameless|alt=|]]
{{{caption}}}
Лични податоци
Име {{{fullname}}}
Прекар {{{nickname}}}
Земја {{{country}}}
Поранешни земји {{{formercountry}}}
Роден(а) {{{birth_date}}}
{{{birth_place}}}
Починал(а) {{{death_date}}}
{{{death_place}}}
Живеалиште {{{residence}}}
Вежба во {{{training}}}
Оружје {{{weapon}}}
Рака {{{hand}}}
Висина {{{height}}}
Тежина {{{weight}}}
Период во репрезентација {{{natlteam}}}
Тренер(и) {{{natlcoach}}}
Клуб {{{club}}}
Глав. тренер(и) {{{headcoach}}}
Помош. тренер(и) {{{assistcoach}}}
Поран. тренер(и) {{{formercoach}}}
Се повлекол/ла {{{retired}}}
ФИЕ-ранг {{{fieranking}}}
Домашен ранг {{{domesticranking}}}
Икона за документација Шаблонска документација[создај]