Шаблон:Инфокутија Град во Русија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Information icon.svg Овој шаблон содржи сложени примероци на шаблонска синтакса.
Ве молиме не ја менувајте синтаксата доколку не сте сосем запознаени со нејзиниот распоред и расчленувачките фукнции и сте подготвени да ги поправите или вратите сите пореметувања ако се појават неочекувани резултати.
Сите испробувања со измени врешете ги било во шаблонскиот песочник или во вашиот кориснички простор пред да менувате било што тука.
Икона за документација Шаблонска документација[создај]