Шаблон:Инфокутија-Лондонска околија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Инфокутија за околиите во Голем Лондон

{{{name}}}
[[{{{imagename}}}|200px|{{{short_name}}}]]
Прикажано во рамките на Голем Лондон
Географија
Статус {{{status}}}
Површина
— Вкупна
Рангиран {{{area_rank}}}
{{{area_km2}}} km²
ОНС код {{{ons_code}}}
Административно седиште {{{adminhq}}}
Демографија
Население
— Вкупно (2006)
Густина
Рангиран {{EnglishDistrictRank|ONS={{{ons_code}}}}} (од 354)
{{EnglishDistrictPopulation|ONS={{{ons_code}}}}}
{{EnglishDistrictDensity|ONS={{{ons_code}}}}} / km²
Народност {{{ethnicity}}}
Политика
Управа {{{leadership}}}
Градоначалник {{{mayor}}}
Извршна {{EnglishDistrictControl|ONS={{{ons_code}}}}} 
Парламентарци {{{mps}}}
Грб
[[Image:|200px|center|Грб на лондонскиот околиски совет {{{short_name}}}]]
Портал {{{url}}}