Шаблон:Интервикикат/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Употреба[уреди извор]

{{интервикикат}} со параметри за проектите кои треба да ги покаже:


Поставете го параметарот на „да“ ако категоријата на другиот проект го има истото име, во споротивно искористете го името на категоријата.