Шаблон:Икс-знак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ИксН

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа шаблонска документација е превметната од Шаблон:Икс-знак/doc [уреди]

Влез :

  • Овој симбол {{Икс-знак}} е познат како „икс“.

Излез :

  • Овој симбол ИксН е познат како „икс“.
Знаци за штиклирање и иксови
Знаци за штиклирање Иксови
{{штик}} Знак за штиклирањеД {{Икс-знак-голем}} Голем знак иксН
{{Ок}} Yes check.svgОк {{Икс}} X mark.svgН
{{Д}} ДаД {{Н}} НеН
{{штик-н}} Знак за штиклирањеД {{Икс-н}} Знак иксН
{{U2713}} Знак за штиклирањеД {{Икс-знак}} ИксН
✓ ✗
✔ ✘
Слика:☑.svg Check mark.svg Слика:☒.svg ☒.svg