Шаблон:Избрана статија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ова е избрана статија. Стиснете тука за повеќе информации.
Статијата „Избрана статија“ е избрана статија. Ве повикуваме и Вас да напишете и предложите избрана статија (останати избрани статии).
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Ставете го овој шаблон на статии кои се избрани на дното од нивната страница, пред категориите и меѓујазичните врски.

Овој шаблон прикажува мала бронзена ѕвезда во горниот десен агол од страницата, како и кутија со информации на дното. Сите страници со овој шаблон се наоѓаат во Категорија:Избрани статии.

Ве молиме, не го ставајте овој шаблон на статии кои не се избрани.

Поврзано[уреди извор]