Шаблон:Другизначења

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа шаблонска документација е превметната од Шаблон:Другизначења/doc [уреди]
{{Другизначења}} го додава следново

Со други зборови, прави врска до [[{{PAGENAME}} (појаснување)]]. Постојат и други слични шаблони.

Видете уште: