Шаблон:Добредојде0/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

Овој шаблон е сличен на {{добредојде2}}, со тоа што го нема поднасловот „Ви благодариме за Вашите придонеси“. Се користи за корисници кои само ја имаат направено корисничката страница, а немаат други придонеси. За да го ставите на страницата за разговор на корисник, внесете {{subst:добредојде0}}. Незадолжителен параметар е вашето име: {{subst:добредојде0|Име}}