Шаблон:Добра статија/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

Вметнете {{добра статија}} или само {{добра}} на дното на страницата, пред категориите, ако статијата ги исполнува критериумите за добра статија. Било кој уредувач може да го направи ова.

Овој шаблон ги става статиите во Категорија:Википедија:Добри статии, а исто така ги прикажува и на Википедија:Инкубатор, ризницата на добри статии.

Видете исто така[уреди извор]