Шаблон:Готово/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Edit-paste.svg
Ова е страницата за документација на шаблон за {{Готово}}.
Не е наменет да се гледа директно. Доколку користи променливи, некои врски може да се прикажуваат како прекинати. Не ги променувајте овие променливи со кодови на имиња на страници или URL.

Овој шаблон често се користи на страници за разговор за јасно да се покаже дека некој дел од дискусијата е решен и секој уредувач да не мора да ја препрочитува целата дискусија.

Видете уште[уреди извор]