Шаблон:Година во други календари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
2015 г.  во други календари
Грегоријански календар 2015
MMXV
Ab urbe condita 2768
Асирски календар 6765
Бахајски календар 171–172
Бенгалски календар 1422
Берберски календар 2965
Будистички календар 2559
Бурмански календар 1377
Византиски календар 7523–7524
Еврејски календар 5775–5776
Ерменски календар 1464
ԹՎ ՌՆԿԴ
Етиопски календар 2007–2008
Календар Игбо
 - Нри-Игбо 1015–1016
Ирански календар 1393–1394
Исламски календар 1436–1437
Јапонски календар [[Хеисеи|]] 27
(27年)
Јулијански календар Грегоријански минус 13 дена
Кинески календар 甲午年月十一日
(4651/4711)
— до —
乙未年月日
(4652/4712)
Коптски календар 1731–1732
Корејски календар 4348
Календар Мингуо Република Кина 104
民國104年
Селевкидски календар 2326–2327
Тајландски сончев календар 2558
Хиндуистички календари
 - Викрам самват 2071–2072
 - Шака самват 1937–1938
 - Кали југа 5116–5117
Француски револуционерен календар CCXXIIICCXXIV
223–224
Холоценски календар 12015
Џуче-календар 104
Икона за документација Шаблонска документација[создај]