Шаблон:Време

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација


Како да го прилагодувате приказот на шаблонот
  • Користете {{Време |collapsed}}  за шаблонов да се прикаже во скриена состојба.
  • Користете {{Време |expanded}}  за шаблонов да се прикаже во раширена (полна) состојба.
  • Користете {{Време |autocollapse}}  за шаблонов да се прикаже во скриена состојба само ако има друг ваков хоризонтален шаблон на страницата.
  • collapsed е наместено на ќе биде стандарден начин на приказ.