Шаблон:Возачи во Џајант-Алпецин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација
Како да го прилагодувате приказот на шаблонот
  • Користете {{Возачи во Џајант-Алпецин |state=collapsed}}  за шаблонов да се прикаже во скриена состојба.
  • Користете {{Возачи во Џајант-Алпецин |state=expanded}}  за шаблонов да се прикаже во раширена (полна) достојба.
  • Користете {{Возачи во Џајант-Алпецин |state=autocollapse}}  за шаблонов да се прикаже во скриена состојба само ако има друг ваков хоризонтален шаблон на страницата.
  • Ако не е поинаку зададено (проверете го параметарот state во кодот на шаблонот), автосклопувањето ќе биде стандарден начин на приказ.
Одржување на целосност
Провери целосност на превметнувањата
Поднови извор

Поврзано