Шаблон:ВикиПроект Медицина/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

{{ВПМЕД}}

Објаснување[уреди извор]

Овој шаблон се става на страницата за разговор на статии поврзани со здравјето и медицината, односно на статии во склоп на ВикиПроект Медицина.

Со тоа, статиите се јавуваат во Категорија:ВикиПроект Медицина:Статии, што служи за нивна евиденција и како стартно место за акции за средување.