Шаблон:ВикиПроект Литература статија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
P literature grey.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Книжевност, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за книжевноста. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектниот тим.


Упатство[уреди извор]

Ставете го овој шаблон на страницата за разговор на сите статии за литература кои се под доменот на ВикиПроект книжевност. За да го додадете шаблонот, користете {{ВикиПроект Литература статија}}.