Шаблон:ВикиПроект Економија статија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект Економија Оваа статија е дел од ВикиПроектот Економија, кој има за цел да создаде детален економски водич на Википедија. Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја уредите оваа статија, или да прочитате нешто повеќе на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.

Упатство[уреди извор]

Ставете го овој шаблон на страницата за разговор на сите филмските статии кои се под доменот на ВикиПроект Економија. За да го додадете шаблонот, користете {{ВикиПроект Економија статија}}.