Шаблон:ВикиПроект Астрономски објекти статија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект Астрономски објекти Оваа статија е дел од ВикиПроектот Астрономски објекти, кој има за цел да креира детален водич за астрономските објекти на Википедија. Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја уредите оваа статија, или да прочитате нешто повеќе на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.

Упатство[уреди извор]

Ставете го овој шаблон на страницата за разговор на сите филмските статии кои се под доменот на ВикиПроект Астрономски објекти. За да го додадете шаблонот, користете {{ВикиПроект Астрономски објекти статија}}.