Шаблон:Видови на насочување

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Видови на
насочување

Cast.svg

anycast

Anycast.svg

broadcast

Broadcast.svg

multicast

Multicast.svg

unicast

Unicast.svg

geocast

Geocast.svg