Шаблон:Век

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Милениум: 1 милениум
Векови: 1 век · 2 век · 3 век
Децении: 100-ти 110-ти 120-ти 130-ти 140-ти
150-ти 160-ти 170-ти 180-ти 190-ти
Категории: РодениПочинати
Милениум: 1 милениум п.н.е.
Векови: 3 век п.н.е. · 2 век п.н.е. · 1 век п.н.е.
Децении: 190-ти п.н.е. 180-ти п.н.е. 170-ти п.н.е. 160-ти п.н.е. 150-ти п.н.е.
140-ти п.н.е. 130-ти п.н.е. 120-ти п.н.е. 110-ти п.н.е. 100-ти п.н.е.
Категории: РодениПочинати


Употреба[уреди извор]

Шаблонов дава информативна кутија за извесен век, како што е прикажано во промерот {{век|2}} (за 2 век) и {{век|-2}} (за 2 век п.н.е.).

Незадолжителни параметри

По основно кутијата се прикажува во десниот дел од страницата. Ова може да се измени со тоа што на параметарот float= ќе му зададете left, right, center или none

Поврзано[уреди извор]