Шаблон:Буркина Фасо на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Буркина Фасо на Олимписките игри

Знаме на Буркина Фасо
МОК-код  BUR
НОК Национален олимписки и спортски комитет на Буркина Фасо
Олимписка историја
Летни олимпијади
1972* • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008

*Како Горна Волта