Шаблон:Боја примерок

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Икона за документација Шаблонска документација

Употреба

  • {{боја примерок|црвена}} Дава:
  • {{боја примерок|#00FF00}} Дава:
  • {{боја примерок|{{Независен (политичар)/мета/боја}}}} Дава: