Шаблон:Био икона

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

{{Country data {{{1}}}|Био икона2|size=}}

Икона за документација Шаблонска документација[создај]


Шаблон за никулци за личности од извесна земја. Става на иконка со човек врз знаме на дадената земја.

Шаблонски параметри

ПараметарОписТипСтатус
11

нема опис

Непознатнезадолжително
22

нема опис

Непознатнезадолжително