Шаблон:Активност на Википедија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 12 години, 10 месеци и 18 дена.
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

За да го додадете овој шаблон, ставете го следниот код:

{{активност на Википедија||year=2000|month=06|day=24}}

што би дало:

Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 18 години, 4 месеци и 25 дена.
Покрај тоа што овој шаблон покажува колку време сте на Википедија, исто така ќе ве извести со порака кога ви е Викироденден.

Поврзано[уреди извор]