Шаблон:Администратор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Белешки за користење[уреди извор]

  • {{администратор}} — користи Admin mop.PNG
  • {{администратор|smaller}} — ја користи истата слика, но 2п помала: Admin mop.PNG
  • {{администратор|2}} — користи Goldenwiki.png
  • {{администратор|3}} — користи Admin logo.gif, комбинација од сите три слики
  • {{администратор|4}} — користи Admin Puzzle Icon.png
  • {{администратор|tan}} — користи Wikipe-tan mopping.png