Шаблон:Административна поделба на Кина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Наводи

  1. Administrative divisions of the People's Republic of China (中华人民共和国行政区划; Zhōnghuá Rénmín Gònghéguó xíngzhèng qūhuà), 15 June 2005, конс. 5 June 2010 
  2. Chapter II : Relationship between the Central Authorities and the Hong Kong Special Administrative Region, Article 12, конс. 5 June 2010 
  3. Chapter II Relationship between the Central Authorities and the Macao Special Administrative Region, Article 12, конс. 5 June 2010 
Икона за документација Шаблонска документација[создај]