Шаблон:Јс-уметност

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:Јд-уметност)
Прејди на: содржини, барај
Јавна сопственост

Дводимензионалното уметничко дело прикажано на оваа слика е во јавна сопственост во Соединетите Американски Држави и во оние држави кои имаат времетраење на авторските права од животот на авторот плус 100 години.