Шаблон:Јд-САД-војска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Јавна сопственост

Оваа слика е дело на војник на или вработен во Армијата на САД, направено за време на службените должности на тоа лице. Како дело на Федералната Влада на САД, сликава е во јавна сопственост
Предмет на услови на употреба.