Чу Зенгјонг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Чу Зенгојнг (роден 28 декември 1961) е кинески кану-спринтер кој се натпреваруваше во средината на 1980-те. На Летните олимписките игри во 1984, Лос Анџелес, тој беше елиминиран во дисциплината Кајак К-2 1000 метри.

Наводи[уреди | уреди извор]