Чунџа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Чунџа
Чунџа се наоѓа во Казахстан
Чунџа
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°32′30″ СГШ 79°28′13″ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Округ Сарканд
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Чунџа е град во покраината Алмати во југоисточен Казахстан. Градот се наоѓа на патот А352.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]