Чо Хо-сунг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Чо Хо-сунг
Хо-сунг на Светскиот куп во Кали 2011
Лични податоци
Цело имеЧо Хо-сунг
Роден15 јуни 1974 (1974-06-15) (46 г.)
Кјунки,  Јужна Кореја
Висина1,75 м
Маса70 кг
Податоци за клубот
ДисциплинаВелодромски велосипедизам
Улогавозач
Последна промена
10 февруари 2018

Чо Хо-сунг (корејски: Cho Ho-sung; р. 15 јуни 1974) — јужнокорејски велодромски велосипедист. Настапил на трката омниум на Летните олимписки игри 2012.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Hosung Cho“. Летни олимписки игри 2012. Посетено на 17 септември 2012.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]