Чое Синг-вао

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Чое Синг-вао
Лични податоци
Цело имеЧое Синг-вао
Роден19 декември 1989 (1989-12-19) (32 г.)
 Јужна Кореја
Податоци за клубот

Чое Синг-вао (корејски: Choi Seung-woo; р. 19 декември 1989) — јужнокорејски велодромски велосипедист. Настапил на екипната потера за националниот состав на Летните олимписки игри 2012.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Seung Woo Choi“. Летни олимписки игри 2012. Посетено на 17 септември 2012.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]