Че Хјанг-мин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Че Хјанг-мин
Лични податоци
Цело имеЧе Хјанг-мин
Роден15 април 1990 (1990-04-15) (32 г.)
 Јужна Кореја
Податоци за клубот
Мом. клубГемзан Инсам-Чело
Дисциплинадрумски велосипедизам
Улогавозач
Вид на возачспецијалист за хронометар
Професионални клубови
2010- Гемзан Гинзенг Азија
Последна промена
10 февруари 2018

Че Хјанг-мин (корејски: Choe Hyeong-min; р. 15 април 1990) — јужнокорејски професионален друмски велосипедист, кој вози за екипата Гемзан Инсам-Чело.[1]

Достигнувања[уреди | уреди извор]

2010
1. Азиски игри - хронометар
2011
1. South Korean NC.png Национално хронометарско првенство
2014
2. Тур де Кореја
3. Азиско хронометарско првенство
2015
3. Азиско хронометарско првенство
2016
2. Азиско хронометарско првенство

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Hyeong-min Choe“. ProCyclingStats. Посетено на 5 октомври 2015.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]