Чеховские Медведи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Чеховские Медведи
Целосен називРК Чеховские Медведи
Основан2001
ИгралиштеОлимписки дворец на спортовите
Приемност3,000
Главен тренерВладимир Максимов
ЛигаРуска супер лига
2015–16Руска супер лига, 1.
Бои
Клупски бои         
Дресови
Kit left arm blueshoulders.png
Бои на екипата
Kit body thinbluesides.png
Бои на екипата
Kit right arm redshoulders.png
Бои на екипата
Бои на екипата
Домашен
Kit left arm whiteshoulders.png
Бои на екипата
Бои на екипата
Kit right arm redshoulders.png
Бои на екипата
Бои на екипата
Гостински
Мреж. место
Матична страница

Чеховские Медведи е ракометен клуб од Чехов, Русија. Клубот се натпреварува во руската ракометна супер лига.

Чеховские Медведи е наследник на ракометниот клуб ЦСКА Москва.

Состав[уреди | уреди извор]

Состав за сезоната 2016-17
Бр. Играч Година на раѓање Висина Позиција
1 Русија Олег Грамс 1984 200 Голман
3 Русија Дмитриј Санталов 1996 196 Лев бек
5 Русија Евгениј Дземин 1997 207 Лев бек
6 Русија Дмитриј Корнев 1992 186 Десно крило
7 Русија Дмитриј Ковалев (К) 1982 180 Десно крило
9 Русија Кирил Котов 1992 185 Среден бек
10 Русија Александар Черноиванов 1979 200 Пикер
11 Русија Павел Андреев 1992 191 Пикер
12 Русија Дмитриј Павленко 1991 190 Голман
14 Русија Максим Куретков 1994 191 Десен бек
16 Русија Артем Грушко 1993 193 Голман
17 Русија Александар Котов 1994 196 Десен бек
19 Русија Роман Остащенко 1992 190 Лево крило
20 Русија Олег Скопинцев 1984 183 Лево крило
23 Русија Александр Измајлов 1995 185 Среден бек
30 Русија Алексеј Карибов 1996 193 Десен бек
31 Русија Виктор Фурцев 1996 200 Пикер
34 Русија Дмитриј Шелестјуков 1992 184 Лев бек
38 Русија Тимофеј Масленников 1997 185 Десно крило
63 Русија Евгениј Прокопиев 1996 198 Лев бек

Успеси[уреди | уреди извор]

Поранешни играчи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]