Черкаское

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Черкаское
Черкаское се наоѓа во Казахстан
Черкаское
Местоположба во Казахстан
Координати: 45°40′04″ СГШ 80°22′02″ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Черкаское е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]