Черешово (Драмско)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Статијава се однесува на село во Општина Неврокоп. За напуштеното село во Општина Драма, погл. Черешово (напуштено драмско село).
Черешово
Черешово is located in Грција
Черешово
Черешово (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Черешоводрамско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]