Черемошне (Погребишченски реон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Черемошне
Черемошне
Cheremoshne 03.jpg
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°27′59″N, 29°07′29″E

Општи податоци
Име
- изворно
Черемошне
  Черемошне
Поштенски број 22240
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Погребишченски реон
Географија
Површина 0,282 км²
Население
Население 753

Черемошне (украински: Черемошне) е село во Украина, Погребишченски реон, Виничка област.