Чен Фубин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Чен Фубин (роден 22 јануари 1978 во Кина) е слалом-кајакар кој се натпреварува од средината на 2000-те. Тој беше елиминиран во квалификациската рунда во дисциплината Ц-2 на Летните олимписки игри во 2008, Атина, Грција.

Наводи[уреди | уреди извор]