Црква „Св. Троица“ - Страгово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
„Св. Троица“
Македонска православна црква
Епархија Повардарска
Архијерејско намесништво Кавадаречко
Местоположба
Населено место Страгово
Општина Кавадарци
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“